Druhé místo atletů v okresním kole

Autor: Jan Stavělík <(at)>, Téma: Sport, Vydáno dne: 25. 09. 2008

   F O T O G A L E R I E

Atletický výběr složený ze 12 dívek a 12 chlapců, vybraných na základě výkonů ze školní atletické olympiády, zamířil ve středu 24.9. na okresní kolo středních škol. Chladné a deštivé počasí nemohlo vylepšit ani perfektní prostředí nově zrekonstruovaného stadionu ve Vyškově. K vidění tak byly jak hodnotné výkony, tak i neúspěchy těch, kteří se s nepřízní počasí nedokázali srovnat. . „Atletický pohár Corny“, jak se již několik let tato soutěž podle hlavního sponzora jmenuje, se stejně jako vloni stal kořistí pro družstvo Gymnázia Vyškov. Bojovný výkon ověnčený několika osobními rekordy pak potvrdil loňské druhé místo Gymnázia Bučovice.

Nejúspěšnější disciplínou bučovického družstva bylo 100 m, když překvapivým vítězem se i přes sprintům nepřející počasí v čase 11,8 s (!!!) stal Patrik Nezdařil, jehož úspěch druhým místem znásobil Jan Koudelka časem 12,1 s.

V běhu na 400 m se na pomyslné stupně vítězů dostal třetím nejlepším časem Tomáš Loucký za 56,3. Svůj smolný okamžik si však vybral Lukáš Kopáček, když zakopnul těsně před cílem. I přesto dosáhl shodného času 59,8 s tím i děleného osmého místa s Martinem Homolou.

Dalším překvapením se stal finiš běhu na 1500 m, ve kterém dokázal Petr Líznar během posledního kola doběhnout 4 závodníky a propracovat se až na druhé místo za 4:50,1 s. Devátým místem zabodoval ještě Tomáš Plachý časem 5:02,2 min. Na dvanáctém místě skončil Marek Hanák s časem 5:08,2 min.

Nejméně úspěšnou disciplínou se stal skok vysoký, od kterého se po nádherném finále školního kola čekalo více. Jako první z bučovických skokanů vypadl Radek Drozd s výkonem 150 cm, což ale bylo maximum, které mohl v daných podmínkách skočit. Jeho kolegové – Patrik Nezdařil a Matěj Hošek – však rozhodně měli na víc než na 158 cm. Zvlášť Patrik Nezdařil výrazně zaostal za 175 cm skočenými na školní atletické olympiádě.

Neúspěch na jedné straně však vyvážily úspěchy v jiných disciplínách a mezi ty nadprůměrně úspěšné lze rozhodně zařadit skok daleký. O první místo svedl souboj Jan Koudelka, který nakonec za 567 cm bral druhé místo. Výborně se ale závod povedl Lukáši Kopáčkovi, který obsadil dělené třetí místo za 558 cm. Do odrazu se nakonec trefil i třetí bučovický závodník – Marek Hanák – a výsledkem bylo 521 cm a desáté místo.

Jediná vrhačská disciplína je tradičně slabým článkem našeho družstva, ale i tentokrát hoši zabojovali, aby ztráta na ostatní družstva byla co nejmenší. Čtvrtým místem výkonem 10,85 m překvapil váhově výrazně vyspělejší soupeře Jan Knap. Jedenácté místo Radka Drozda za 9,33 m a dvanácté Jana Šťastného za 9,27 m naplnilo očekávání.

Závěrečná štafeta už sice nemohla na konečném pořadí nic změnit, ale ani tento závod nepostrádal dramatičnost. První tři úseky se v čele držela štafeta Bučovic, ale v závěrečné čtyřstovce je o prvenství připravilo vyškovské gymnázium. Druhá bučovická štafeta se rozhodně nenechala zahanbit a její čtvrté místo by i v případě zaváhání „áčka“ zajistilo družstvu druhé místo v celkové výsledkové listině.

V soutěži dívek ještě nejsou celkové výsledky známy z důvodu protestu jedné z výprav proti konečným výsledkům.

 

Výsledková listina - dívky (xls)       Výsledková listina - chlapci (xls)