Poslední výlet maturantů

Autor: administrator <wadmin(at)gymbuc.cz>, Téma: Cestování, Vydáno dne: 18. 04. 2008

     V úterý 15.dubna 2008 se vypravily maturitní třídy oktáva a 4.A na svůj poslední školní výlet. Jejich cílem bylo hlavní město sousedního Rakouska Vídeň. Téměř v plném počtu dorazili studenti kolem desáté hodiny do zámku Schönbrunn. Prohlédli si oficiální prostory i soukromé pokoje rakouských císařů. Pak se vydali do rozsáhlého schönbrunnského parku, vyšli až na kopec ke známému Gloriettu. Pěkný zážitek trochu kazil velmi silný vítr.
Po poledni se přesunuli autobusem do centra města. Následovala procházka po Ringstraße, fotografování u Parlamentu, Rathaus., Burgtheater, Hofburg, Staatsoper, Stephansdom, ulice Graben a Korutanská třída. V Kapucínském klášteře sestoupili do hrobky, kde jsou pochováni Habsburkové. Obdivovali obrovský sarkofág, kde leží bok po boku pochováni císařovna Marie Teresie a její manžel František Štěpán, prostou rakev císaře Josefa II, nevynechali samozřejmě místo posledního odpočinku populární císařovny Alžběty a jejího manžela Františka Josefa I. Unaveni dorazili ve čtyři hodiny k autobusu, nasedli a jelo se domů. Ještě krátká zastávka u domu známého architekta Hundertwassera a
Auf Wiedersehen, Wien!
Zájezd do Vídně připravily paní profesorky Kotyzová, Lokajová, Urbánková a Hrozová. I když počasí nebylo ideální, můžeme akci ohodnotit jako velmi zdařilou. Snad se líbila i studentům a bude patřit k těm, na které budou rádi v budoucnu v souvislosti s naší školou vzpomínat.


PhDr. Marie Hrozová