Mladý Démosthenés

Autor: administrator <wadmin(at)gymbuc.cz>, Téma: Informace, Vydáno dne: 30. 11. 2007

   „Začátek veškerých dovedností tkví v dobré komunikaci… Zatímco s počítači děti komunikují hravě od útlého věku, mluvené slovo pro ně často znamená problém. Proč by nemohl být Démosthenés, který dokázal před staletími překonat svůj hendikep natolik, že se stal slavným řečníkem, vzorem pro dnešní žáky?“ (Oldřich Poděbradský – manažer soutěže) Autorkou projektu je moderátorka Jana Adámková. Žáci III. a IV. r. si vybrali dvouminutový monolog na jakékoli téma bez ohledu na žánr.

Nejúspěšnější postupuje do regionálního kola opět s monologem. Vítěz regionu se nezúčastní krajského kola osobně, ale prostřednictvím videonahrávky. V celostátním kole by už vítězové krajských kol měli zvládnout mluvit na mikrofon před televizní kamerou.
Naše gymnázium bude v regionálním kole zastupovat buď Barbora Sittová ze IV. r., která dobře zvládla interpretaci Křesťanova fejetonu, nebo Tomáš Kremr, rovněž ze IV. r., jenž přednesl ukázku vlastní tvorby. Bude záležet na momentální formě, popřípadě zdravotním stavu soutěžícího.

PhDr. Emilie Kostrbová, organizátorka akce