Všestrannost není studentům gymnázia cizí

Autor: administrator <wadmin(at)gymbuc.cz>, Téma: Sport, Vydáno dne: 07. 04. 2007

   Studenti Gymnázia Bučovice startovali v Brně na Jílové ve velmi silně a kvalitně obeslaném finále přeboru jihomoravského kraje v silovém víceboji (hoši) a ve čtyřboji zdatnosti (dívky). I zde dosáhli na úspěšná umístění.
Čtveřice děvčat ve složení Simona Šustáčková, Kateřina Hálová, Adéla Gottwaldová a Markéta Buriánková vybojovala v konkurenci 12 družstev pěkné 5. místo (závodilo se ve šplhu na tyči s přírazem, hodu medicinbalem, trojskoku z místa a sed/leh po dobu 1 minuty). Podle očekávání zvítězila OA Břeclav, která obhájila loňské prvenství.

Startovní listina hochů obsahovala 15 týmů. Suverénně vyhrála SŠ Polytechnická Brno, Jílová – loňský mistr ČR. Chlapci z Gymnázia Bučovice obsadili solidní 8. místo a Patrik Nezdařil vyhrál dokonce trojskok z místa výkonem 900 cm! Mezi téměř šedesátkou startujících se studenti gymnázia umístili Takto: 16. Nezdařil, 25. Rolek, 42. Knap Jan a 48. Rybnikář. Závodilo se ve čtyřboji (shyby, trojskok z místa, benč – tlak, vznosy). Zejména nová disciplína – vznosy – zamíchala pořadím. Pravidelné cvičení v nové posilovně (dobře vybavené díky vedení školy) přináší již své ovoce v podobě kvalitních výsledků v celostátních a krajských soutěžích.

Mgr. Petr Petržela
vyučující Tv