Fotogalerie - Primus 2007 - očima jiných...

Autor: administrator <wadmin(at)gymbuc.cz>, Téma: Šachy, Vydáno dne: 30. 03. 2007

F O T O G A L E R I E    Velký turnaj pro středoškoláky dospěl do věku studentů začínajících svoje veselá i perná léta na střední škole - ve středu 28. března 2007 se v aule Gymnázia Bučovice hrál již 15. ročník v nepřetržité řadě. Opět stovka studentů, mezi nimi i několik talentovaných šachistů ještě žákovského věku, poměřila své znalosti královské hry v souboji o hlavní cenu od CK Tiptour Brno - týdenní zájezd k moři do Itálie.

Favorité nenechali od počátku nikoho na pochybách o svých kvalitách  a pevně si drželi svá místa na předních šachovnicích, aby zůstali ve hře o konečné vítězství. Vojta Plát (ZŠ Prostějov) suverénně kráčel celým turnajem, v 8. kole porazil i 2. nejvýše nasazeného Tomáše Mudru a v posledním kole remizoval s loňským vítězem Tamásem Peténym a s  8,5 body se stal vítězem. Další pořadí: 2. Karel Kratochvíl (Gymnázium Slov.nám. Brno) 8 b., 3. Tamás Peteney (Gymn.Dun. Streda), 4. Václav Fiala (ZŠ St. Město), 5. Peter Michalko (Gymn.Bratislava) všichni 7 bodů. Až potom v konečném pořadí náledovala sestava jihomoravských borců v pořadí: 6. J. Hejný (Gymn. Jaroše Brno), 7. J. Uřičář (OA Uh.Hradiště, 8. T. Lamser (Gymn.Jaroše Brno), 9.  P. Náplava (ZŠ St.Město) všichni 6,5 bodu. Desátá skončila nejlepší dívka Anna Bálková z brněnského gymnázia kpt. Jaroše také s 6,5 b. Nejlepší šachista z pořádajícího Gymnázia Bučovice Vít Sedlář skončil na 29. místě s 5,5 body.