Maturita nanečisto 2007

Autor: administrator <wadmin(at)gymbuc.cz>, Téma: Informace, Vydáno dne: 22. 03. 2007

   V rámci přípravy na novou maturitní zkoušku (2007/2008) probíhají na řadě středních škol dobrovolné zkoušky maturitních ročníků podle jednotných testovacích schémat. Naše gymnázium se do těchto přípravných ročníků taktéž zapojuje, aby pomohlo ověřit stav příprav a reálnost použití těchto postupů a materiálů. (Testovací schéma na našem gymnáziu)

Zkoušky jsou připravovány a organizovány společností CERMAT. Vzhledem k omezeným finančním prostředkům byla letos schválena pouze tzv. minimální varianta zkoušek. Původním návrhem bylo provedení generální zkoušky v plném rozsahu jako maturitní zkoušky podle zákona č. 561/2004 Sb.Obecné informace

V Maturitě nanečisto 2007 budou poprvé žákům zadány strukturované písemné práce z českého jazyka, polského jazyka a cizích jazyků 1 a 2 jako součást písemné části maturitní zkoušky a rovněž bude poprvé v jeden den organizována volitelná zkouška.

Zkoušky společné části MZ se budou konat v celé ČR v průběhu 4 dnů, tj. od 26. do 29. března 2007 podle jednotného testovacího schématu v dopoledních a odpoledních hodinách.

Nabídka zkoušek:

·          český jazyk - strukturovaná písemná práce

·          cizí jazyk 1 - strukturovaná písemná práce

·          volitelná zkouška (matematika, občanský základ, informačně technologický základ, přírodovědně technický základ).