Jarní lyžování - sekunda 2007

Autor: Jan Stavělík <(at)>, Téma: Sport, Vydáno dne: 19. 01. 2007

   FOTOGALERIE    Že není letošní zima pro lyžaře ideální, věděla sekunda bučovického gymnázia již před odjezdem na lyžařský kurz. Celá třída však byla optimisticky naladěna a vyrazila v sobotu 6. ledna směrem na Soláň s tím, že se třeba někde kousek sněhu najde.

 

 Beskydy nás přivítaly úchvatnou jarní scenérií, která však vzhledem k účelu za kterým jsme do hor cestovali, měla spíše hororový nádech. Sjezdovka na soláňském sedle však byla díky usilovné práci vlekařů připravena alespoň na částečný provoz. Po nástupu na sjezdovku se podmínky již nejevily tak špatné, i když zejména začátečníci by prašanovou peřinu mírnící pády jistě ocenili. První dvě družstva se snažila naplno využít posledních zbytků sněhu na severním svahu a družstvo třetí (složené převážně ze začátečníků) se postupně vypracovávalo od lanového vleku až po nástup na „velkou“ sjezdovku. Pravidlo, že v nejlepším se má přestat, bychom protentokrát byli bývali rádi porušili, ale...  Déšť a teploty „téměř“ bližší teplotě varu než bodu mrazu však vykonaly své a za tři dny se ze sjezdovky stalo nesjízdné oraniště.

Další dva dny probíhal náhradní program, který byl vyplněn především návštěvou skanzenu v Rožnově a vycházkou do sklárny v Karolince. Místo obvyklého závěrečného slalomu všichni absolvovali závod nasucho alias „no snow“, který se nejvíce povedl Markétě Mlčouškové a Michalu Markovi. Z dalšího doplňkového programu se největšímu zájmu těšila taneční soutěž „Star dance“, ve které nečekaně zvítězila dvojice Kristýna Galisová a Kamil Grünwald.

Týden vyplněný lyžováním, soutěžemi a vycházkami uběhl mnohým rychleji, než by si přáli. A z teplého počasí měli nakonec radost i rodiče, protože se jejich děti v pátek dopravili domů  bez toho, aby musel autobus překonávat závěje.