Chřiby 2006

Autor: administrator <wadmin(at)gymbuc.cz>, Téma: Cestování, Vydáno dne: 29. 09. 2006

  Videogalerie
Jednou z tradičních akcí naší školy se stal pochod po chřibských kopcích, kterého se účastní vždy první ročníky střední školy, tj. naši studenti kvinty a 1. A. Dlouholetým osvědčeným horským vůdcem je Mgr. Boris Vlach, jenž výpravy vede nejenom po turistické stránce, ale hlavně využívá svých bohatých znalostí historie a ke každému turisticky zajímavému místu dodá historické souvislosti.

Skupinové foto 1. A a kvinty 2006Letošní pochod opět začínal ve Střílkách, odkud jsme mířili na střílecký hrad. Počasí bylo ještě přijatelné a "turisté" měli spoustu humoru, sil a plné batůžky svačin. Mírně zadýchaní jsme stanuli na zbytcích hradu a vyslechli krátký výklad z jeho historie.

Mlhavý výhled ze stříleckého hradu

Odtud jsme zamířili do údolí koryčanské přehrady. Dle slov Borise Vlacha jsme lámali rekordy v rychlosti postupu, přestože byli "příští olympionikové" drženi na uzdě, aby stačil zbytek výpravy. Od koryčanské přehrady následoval krátký, leč prudší výstup ke slavné dominantě Chřibů - hradu Cimburku. Velká část studentů již absolvovala prohlídku touto "znovurozenou zříceninou" (ad sdružení Polypeje), přesto část studentů vykonala prohlídku po hradu.

Těsně před polednem začal stále nižší oblačný příkrov nejdříve s mírným mrholením. To však během našeho pochodu k Míse přešlo do deště, lijáku a průtrže mračen. Objevilo se několik pláštěnek, deštníků, ale hlavní ochranou před kompletní koupelí zůstaly husté koruny stromů pod nimiž jsme spěchali k přístřešku u Mísy. Tam jsme přečkali nejhorší liják a po mazlavé cestě se pak vydali ke Kozlu a následně Kazatelně. Možná díky předchozímu dešti se nám podařilo pokochat pohledem na mloka pochodujícího přes cestu.

Pan mlok

Výhled z Kazatelny byl minimální a tak jsme brzy zamířili ke Klimentku, kde jsme měli poslední delší zastávku. Zde jsme spáchali hromadné fotografie, vyslechli bohatou historii tohoto místa a pak už zamířili z buchlovských kopců do koryčanského údolí. S bohatou časovou rezervou před příjezdem autobusu dorazila mírně navlhlá výprava do Koryčan a dokončila tak dle slov Borise Vlacha padesátou třetí "expedici" Chřiby.