Maturity v Bučovicích a Dartford

Autor: administrator <wadmin(at)gymbuc.cz>, Téma: Cestování, Vydáno dne: 30. 05. 2006

Hledáte souvislost? Ale ano, i když se to na první pohled nezdá.
Maturitní zkoušky na bučovickém gymnáziu právě končí. Ze dvou tříd se 48 studentů prezentovalo znalostmi z jazyka anglického. Přihořívá! Šťastlivci, kteří se zúčastnili některého z výměnných týdenních pobytů s družebním gymnáziem v Dartfordu na okraji Velkého Londýna, to měli určitě alespoň o něco snazší. Zvláště ti, kteří si vyzkoušeli pobyt v různých rodinách a komunikaci s rodilými Angličany v autentickém prostředí dvakrát, ba i třikrát.

A po týdnu „oddechu“ opět osobní kontakty, tentokrát v domácím prostředí a již ne s neznámými kolegy. Díky internetu se vlastně mnozí studenti seznámili, ještě než do Dartfordu dorazili, a částečně věděli, s kým budou trávit ten týden v Anglii a pak i u nás. To jsme pak anglickým studentům s hrdostí ukázali krásy naší země, historickou Prahu, Brno a Znojmo, jeskyně Moravského krasu nebo zajímavosti našeho regionu včetně nové instalace muzea Mohyly míru. Bezmezné nadšení projevili v Beskydech na Pustevnách nad zbytky sněhové pokrývky, pro ně v nebývalém množství. Navíc po nevšedním zážitku z Valašského muzea v Rožnově pod Radhoštěm.

Naše gymnázium je opravdu pyšné na tuto spolupráci trvající od roku 1994, vždyť jen málo škol tohoto typu v naší republice se může chlubit dlouhodobou družbou s anglickou školou. A jednomyslně jsme se shodli s anglickými pedagogy, že vzájemné styky velkou měrou přispívají k většímu rozvoji mladých lidí a vzájemnému porozumění. Proto dělají obě strany vše, aby výměny studentů mezi Bučovicemi a Dartfordem vydržely co nejdéle.

Mgr. Marta Kuchtová
vyučující angličtiny