Historický úspěch sportovců Gymnázia Bučovice

Autor: administrator <wadmin(at)gymbuc.cz>, Téma: Gymnastika, Vydáno dne: 07. 04. 2006

Vpravdě historického úspěchu dosáhli dorostenci, sportovní gymnasté Gymnázia Bučovice. Zvítězili totiž v republikovém finále Poháru AŠSK ve sportovní gymnastice v jihočeském Táboře v soutěži družstev a Patrik Nezdařil navíc vybojoval zlatou medaili v soutěži jednotlivců!

Je to vynikající výsledek, který našel ohlas i u přítomných gymnastických odborníků. Svěřenci trenérů Petržely a Stavělíka byli po první disciplíně (šplhu) na 2. místě se ztrátou 0,6 bodu na vedoucí Frýdek – Místek, i když Martin Rolek zašplhal 4,5 m bez přírazu ze stoje za 2,2 sek. (!) a Patrik Nezdařil za 2,5 sek. Oba obdrželi za své výkony desítku. Ale již od druhého nářadí (kruhy) a pak na všech dalších nářadích získávali na své největší soupeře v průměru 0,75 bodu a celý závod suverénně vyhráli s náskokem 3,70 bodu!

2. místo obsadilo Gymnázium P. Bezruče Frýdek – Místek a bronz patří SPŠS Tábor. Šot ze závodu vysílala i televize Nova (Snídaně s Novou).

Soutěž jednotlivců vyhrál zaslouženě Patrik Nezdařil, který také obdržel za cvičení na hrazdě nejvyšší známku závodu 9,95 bodu! 2. byl Turek (Gymnázium Kolín), 3. Haluska (Gymnázium Frýdek – Místek), Martin Rolek vybojoval 4. místo, Jakub Ševčík byl 5. a jeho bratr David 11. Celý tým tak zúročil léta poctivé gymnastické práce a potěšil nejen své trenéry, oddíl a školu, ale vzorně reprezentoval také naše město.

V minulosti již republikové finále ve sportovní gymnastice vyhrál Petr Stavělík, ale tzv. „double“, tedy vítězství jak v soutěži družstev, tak i jednotlivců je historickým mezníkem. Družstvo zůstává v nezměněném složení i v příštím školním roce, což je pro hochy další velkou výzvou. Gymnasté Gymnázia Bučovice jsou rozhodnuti udělat maximum pro obhájení letošního zlata, i když dobře vědí, že obhájit je těžší než poprvé vyhrát.