Šachový turnaj PRIMUS 2006 - výsledky

Autor: administrator <wadmin(at)gymbuc.cz>, Téma: Šachy, Vydáno dne: 07. 04. 2006

Ve středu 5. dubna proběhl v aule bučovického gymnázia 12. ročník šachového turnaje „PRIMUS“. Jedná se o přebor Jihomoravského kraje v rapid šachu pro dorostence a juniory do 20ti let věku. Turnaj má již poměrně dlouhou tradici – první ročník se uskutečnil v roce 1993 a letos se jednalo o ročník čtrnáctý.

Ředitelem turnaje je pan Jan Gorčák, hlavním rozhodčím Jiří Srna. Zúčastnilo se celkem 78 hráčů. Cenou pro vítěze byl poukaz na týdenní zájezd k moři do Itálie od CK Tiptour Brno, další v pořadí pak hodnotné věcné ceny.

První místa letos patřila velmi mladým šachistům – absolutním vítězem se stal třináctiletý Tamas Petenyi z Gymnázia Dunajská Streda, druhou příčku obsadil dvanáctiletý Vojtěch Plát ze ZŠ dr. Horáka. Odchovanec bučovického šachového oddílu Petr Kunčar (ISŠ Purkyňova Brno) skončil na krásném šestém místě. Ze závodníků našeho gymnázia se nejlépe umístily sestry Barbora a Jana Zavadilovy (24. a 30. místo). Za zmínku ještě stojí 37. místo teprve jedenáctiletého nadějného bučovického šachisty Víta Sedláře.