Ministr financí na gymnáziu

Autor: administrator <wadmin(at)gymbuc.cz>, Téma: Informace, Vydáno dne: 21. 03. 2006

V pondělí 20. března navštívil bučovické gymnázium ministr financí Bohuslav Sobotka. Rozhodně nevstoupil na jeho půdu poprvé – vždyť zde před necelými šestnácti lety maturoval a již několikrát byl hostem besed se studenty.


Tentokrát B. Sobotka v aule naší školy hovořil se studenty septimy, oktávy, 3. A a 4. A. Beseda s hlavním tématem „Budoucnost Evropy“ trvala asi hodinu. Napřed ministr krátce promluvil o postavení ČR v Evropě a v EU – hovořil například o využití dotací z evropských fondů, zavedení eura a dalších zajímavých tématech. Následovaly dotazy studentů, které se týkaly zejména aktuálních problémů jak místních, tak celorepublikových. Mluvilo se mimo jiné o v poslední době tolik diskutovaném obchvatu Bučovic, o zavedení eura v roce 2010 i o arbitráži s japonskou bankou Nomura.

Celá debata se nesla v neformálním a přátelském duchu, vždyť B. Sobotka se studentům ještě věkem nevzdálil natolik, aby ho nemohli vnímat jako o něco staršího vrstevníka. Závěrem lze říci: Budiž takových příjemných setkání více!

Mgr. Jana Pokorná